Víkendový dvojboj v poklidu

První zářijový víkend byl zároveň i prvním podzimním dvojbojem pro rakovnickou Lokotku. Slangový pracovní název mezi hráči "Slané Kladno" dával tušit s jakými soupeři se legendární hráči utkají. Manažer týmu Ivica Vračič v novém ročníku zkouší novou strategii - hrát všechny zápasy s maximálně 6 hráči. Již první kolo s Dobříší se takto odehrálo a to vítězně. V rozhovoru pro Gazzettu de la Sport Ivica novinářům řekl: "Je to nový, neotřelý model který zkoušíme implementovat, zatím uvidíme jak se osvědčí. Je to fyzicky sice náročné, ale zárověň je to prověrka jestli se mi hráči přes léto neflákali a mají kundičku na to hrát elitní soutěž. Ostatní nehrající by se na lavičce nudili a zároveň takto mohou na sobě pracovat dál. Navíc je to i zkouška psychiky, když se na place někomu nedaří, musí si to vyžrat až do dna a dostat se z toho sám. Zranění si samozřejmě nepřipouštíme."

Po těchto slovech se není čemu divit, že do Slaného odjela nominovaná šestice Karlica, Ivica, Kronica, Polica, Kop a Janica. Posledně jmenovaný Janica navrátivší se z několika kundičních soustředění na Slovensku, Ukrajině a Itálii avizoval naprosté fyzické vyčerpání. Po Ivicově domluvě se však ve strachu o místo v sestavě Janica vypjal k výkonu, který překvapil jeho samotného, domácí hráče, ale zejména spoluhráče, kteří na to naprosto nejsou zvyklí. Tzv. falešná forma Janici v prvním zápase spolu s bezchybnou hrou ostatních znamenala 3 houstičky a odchod na párek. V legendární pobočce Na Střelnici ve Slaném ale ještě bylo zavřeno tak museli rakovničtí borci vzít zavděk slánskou klubovou nálevnou přímo na hřišti. Tam se domácí snažili všemožnými způsoby rozjetou lokotku utlumit do dalšího zápasu. Nejdříve je začali opíjet rohlíkem, poté gambristarem a následně pančovanou lokolou. A ta zjevně rakovnickým neudělala nejlépe. Zatímco střízliví domácí vtrhli do zápasu dynamicky a natěšení, omámená lokotka se jen pozvolna zvedala k výkonu. Zápas byl jak na houpačce, každý chvilku tahal pilku až zápas dospěl do tie-breaku. Tam naštěstí včas vyprchal démon alkoholu z pančované lokoly a lokotka svěží hrou získala další vítězství. "Klasickej katze-maus.." prohodil jen Ivica odcházející po zápase do sprch.

V neděli došlo k drobné změně v sestavě, kdy Policu nahradil RAdko, a v týmu se také objevil po delší odmlce Petrica, který se konečně vyléčil z následků megavýronu na konci minulé sezony. Černého Petra tak překvapivě vyfasoval pan nedotknutelný alias Karlica, který aby zamaskoval svoji nenominaci tak raději simuloval zranění lokte. "Stejně bych nemohl hrát, loket mně bolí jako prase..." glosoval na lavičce svoji neúčast s pokřivenou grimasou Karlica.

V zápase s Kladnem se již ve standardní formě ukázal Janica, ta falešná mu vydržela jen v sobotu. " Je to trochu očistec, po včerejšku nemůžu vůbec chodit, všechno mně bolí a jsem úplně v prdeli..." komentoval pro místní novináře Janica fakt, proč kurvil většinu balonů. Naštěstí tým podržel Petrica, který nadržen na soutěžní mače hladově šel po každém balonu a tvrdě jej umísťoval na polovinu soupeře. Ambiciozní Kladno postrádalo svojí oporu Blaženoviče, který měl v sobotu svůj první výron a zážitek to byl pro něj natolik silný, že na zápas ani nepřijel. I tak kladenští v zápase houževnatě bránili, leč brutalita domácích nakonec zvítězila nad lží a nenávistí. A na nějaké ty houstičky taky zbyl čas. Ačkoli výsledek 3:1, 3:2 nezní přesvědčivě, zápas byl dle manažera Ivici pevně pod kontrolou jen hráči to občas nevěděli :)

Příští týden se v Berouně koná souboj Lokomotiv, přijďte se podívat.

Slaný - Lokomotiva Rakovník 0:3 (-15,-13,-15), 2:3 (25,-12,-16,19,-11)

L. Rakovník - Kladno 3:1 (-15,16,14,23), 3:2 (13,-15,-20,12,12)

Sestava: K. Mihajlovič, I. Vračič, H. Kronica, M.Kop, J. Polica, J.Střelkovič, v neděli R. Krabič, P. Stibrovič

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik