Víkendový dvojboj mohl rozhodnout o titulu. Lokomotiva však ještě oslavy odložila

Uplynulý víkend přinesl volejbalový dvojboj v podobě sobotního i nedělního sportování. Počasí sice mělo být deštivé, přesto si na sobotu Lokotka objednala i trochu sluníčka. Do rakovnické Edison Square Garden totiž měla dorazit partnerská Lokomotiva z Berouna. Soupeř dorazil, ale netradičně auty. Ve skyboxu už je čekala natěšená rakovnická Lokotka, která ihned odmítla návrh hostů jít hrát do tělocvičny. Hlavním důvodem byl fakt, že o změně místa zápasu by nevěděla nejvěrnější lokofanynka paní Jirková a navíc nezvedala mobilní telefon. Proto bylo ihned rozhodnuto sehrát utkání na antuce.

Do dopoledního duelu nastoupili lokoťáci s Holicou a Píčou na bloku, prvně od soustředění se objevil Radko Krabič, a i proto šel hned na plac, k němu se přidal věrný přítel Karlica, na účku Janica a taktovky se chopil o víkendu jedinej pinkač Martin Kop. Rakovnická Lokomotiva se rozjížděla pomalu a dokonce prohrála i první set, ale paní Jirková byla optimistická a těm co Lokotku moc neznají vysvětlovala taktiku s dáním pocitu naděje. Pak už s klidem pozorovala obrat v zápase a pohodové vítězství ve čtyřech setech.

Do odpoledního zápasu nastoupil kapitán Olica s Ludomilem a na hře to bylo ihned znát. Lokoťáci se sportem doslova bavili a zvítězili stejným poměrem jako dopoledne, tedy 3:1.

Na nedělní zápas v Dobříši však Ivica začal přijímat omluvenky od hráčů a chvílemi si připadal jako Vláďa Růžička před letošním mistrovstvím světa. Dokonce Jerži Polica poslal místo sebe jen svoje plátěnky. K zápasu pak odjela šestice zdravých a statečných a Jeržiho cvičky. Z Rakovníka odjížděl mladý Kronica, Martin Kop, Radko Krabič, Ivica a matador a kapitán v jedné osobě Olica. Z Kladna pak dorazil zkušený Janica. Hráči se sešli na kurtě aby se dozvěděli, že z důvodu silného větru se utkání odehraje v místní tělocvičně. V tom okamžiku začalo Olicu bolet operované koleno. A bylo ještě hůř. Domácí se posíli o hráče z extraligy a na vedoucí celek soutěže doslova vlítli a brzy vedli o sedm bodů. Lokomotiva má však zkušeností na rozdávání a trpělivou hrou začala postupně ostří domácích skokanů tupit, byť v prvním setu těsně podlehla, ve druhém se již z výhry radovali lokoťáci. Domácí přidali na rasanci a opět se ujali vedení díky vítězství v koncovce třetího setu. Ještě jednou dokázala Lokomotiva po skvělém výkonu vyrovnat a v dramatickém pátém setu tahala za delší konce až do okamžiku, než Radko přiznal nepatrnou teč na bloku a daroval domácím bod. Ti jako politi živou vodou opět začali vystrkovat drápky a vedli již 14:11. Lokotka však stačila opět vyrovnat, ale již nedokázala domácím zasadit rozhodující úder.

V odpoledním zápase opět začala Lokomotiva velmi dobře a celkem pohodlně vyhrála v prvním setu. Bohužel se jí nepodařilo dotáhnout dobře rozehraný druhý set, když prohrála 29:27 a v těchto okamžicích týmu s věkovým průměrem 38let začali docházet síly. Nejdříve to byly ty fyzické, později i psychické. Třeba Olica začínal litovat, že nezahynul již na kolech a místo něj tu teď není urna s popelem. Lokoťáci byli tak vyčerpáni, že jim rozhodčí povolil i vystřídat, bohužel nebylo za koho, protože Jeržiho plátěnky neměly dres. Lokotka tak podlehla i ve druhém zápase.

Přesto soutěž vede šest zápasů před koncem o pět bodů a má tak celkem pohodlný náskok. Navíc příští zápas hraje zase doma, tentokrát s ambiciózním celkem ze Slaného a pokud neprohraje, může slavit obhajobu titulu.