Úspěšný vstup do jara v Dobříši. Lokomotiva stále bez porážky

První jarní zápas středočeské antukové extraligy čekal legendy z Lokomotivy v Dobříši. Nevyzpytatelný celek domácích byl pro dosud neporaženou Lokomotivu velkou neznámou. Další neznámou byl fyzický stav hráčů po soustředění v Kovářské.

K zápasu se dostavila sedmička hráčů a světe div se nebyl mezi pan Nedotknutelný. Ten společně s Radkem zřejmě na Kovářské přecenili své síly a nestihli zničené tělo zregenerovat. Naštěstí je Lokomotiva vyrovnaný a zkušený tým a s tímto handicapem se bez problémů vyrovnala. Po delší době se na hřišti objevil Tomislav Holica jež se na podzim potýkal s následky zranění a nutno říci, že jeho hra byla fenomenální. Bylo vidět, že na sobě přes zimu tvrdě zapracoval, srovnal si věci v hlavě a na hřišti byl lídrem. I díky němu Lokotka první zápas zcela dominovala a přes drobné nepřesnosti domácí nepustila do větších akcí. Slušná práce v poli a rychlá hra středem dělaly domácím značné potíže a nebyli schopni nalézt protizbraň. Není divu, že první zápas skončil poměrně rychle 3:0 a mohlo se jít odpočívat.

Druhý zápas za velmi slunného počasí začal trochu nervozně, začínající vítr trochu hru komplikoval, nicméně i v tomto duelu byla vidět zkušenost na straně Lokomotivy. Vystřídavšího Petricu, který stále laboruje s následky svého výronu nahradil Jerži Polica, který hned chtěl zúročit svoji fyzičku nabranou na soustředění. Žel bohu ve druhém setu si Lokomotiva vybrala slabší chvilku a sérií nepřesností za větrného počasí darovala domácím set. Ti jako politi živou vodou začali v poli předvádět velké zákroky a začali být nepříjemným soupeřem. Lokomtiva je však již ostřílený tým a stakovýmito situacemi umí naložit po svém. Zlepšenou hrou, agresivním servisem a kompaktními bloky soupeřovou snahu utlumila a nedovolila překvapení. Kontrolovanou hrou bez větších extravagancí si v pohodě dokráčela pro letošní druhé vítězství a i nadále zůstala v tomto ročníku neporažena.

Příští víkend přívítá Lokomtoiva na své půdě celek ze Slaného.

KV Dobříš - Lokomotiva Rakovník - 0:3, 1:3

Sestava: I. Vračič, P. Stibrovič, T. Holica, J. Polica, H. Kronica, M. Kop, J. Střelkovič

Ke článku je přiřazena fotogalerie

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik