Šlágr kola se stal rutinní záležitostí

Poslední zářijový víkend byl na programu středočeské antukové extraligy šlágr kola - utkání prvního s druhým. Do hořovické arény zajížděla aktuálně neporažená Lokomotiva Rakovník svést krutý boj o setrvání v čele tabulky. Sebevědomí rakovnických bylo až zarážející - posuďte sami, Lokotka si dovolila zanechat doma takové hráče jako je Karlica Mihajlovič, Petrica Stibrovič, Tomislav Holica, dokonce nahravač Martin Kop, Tomica Džindžič či Ludomil Starostin. Přítomní novináři nevycházeli z úžasu, naopak zkušený manažer Ivica jen situaci sebevědomě glosoval: "Lokotka má tak vyrovnaný kádr, že si takovéto excesy můžeme dovolit a nezajímá nás jestli je soupeř slabý nebo silný...".

Přítomní diváci nakonec museli dát zapravdu Ivicovi, i když zpočátku zápasu to tak nevypadalo. Domácí tým nabitý novými akvizicemi na náhře s legendárním bijcem Vencou Kapičkou do zápasu vlétl poměrně zostra. Lokotka má první set tradičně na rozehřátí a tak se zpočátku nemohla dostat do potřebných otáček. Na vině možná byl i určitý strach - přeci jen na hřišti se potkali aktéři posledního zápasnického incidentu Tokiero s Vencou. Pod vlnou nervozity Tokiero ze začátku radši nahrával blbě aby Vencu nenasral. Za stavu 17:10 pro místní ovšem nehrající kapitán Ivica zavelel k obratu a hráči byli nuceni jeho výzvy uposlechnout. Výsledkem byla exhibice a vítězství 25:20 v prvním setu což s psychikou místních docela zamávalo. Ve strachu z případné bitky proto v druhém setu následovala uklidňovací fáze a darování setu domácím. V dalším průběhu již ale nebylo co řešit a místní s nelibostí sledovali Andrejův brutální styl volejbalu, Radkovu exhibici na handě či Iviciův zkušený bezbolestný výkon. Ač domácí zkoušeli různě měnit sestavu na nadšený výkon rakovnických to tentokrát zhola nestačilo.

Po nezbytném doplnění iontů v místní osvěžovně se začal za jemného mrholení hrát druhý zápas. Ani v něm ale domácí nemohli najít zbraň na skvělé útoky rakovnických podpořené kvalitní obranou na síti i v poli, kterou dirigoval zejména veterán Olica Vračič. Výsledkem nemohlo být nic jiného než zasloužené vítězství 3:0. Ač šlágr kola, pro rakovnické to byl paradoxně nejlehčí dvojzápas, kteří s přehledem vedou tabulku bez ztráty kytičky."Říkal jsem, že náš kádr je našláplý a nezajímá nás kdo proti nám stojí..." suše komentoval po zápase Ivica pro místní plátek rakovnickou exhibici.

Hořovice - L. Rakovník 1:3 (-20,15,-10,-18), 0:3 (-18,-21,-20)

Sestava: O. Vračič, I. Vračič, J.Střelkovič, R. Krabič, T. Ragnarsson, A. JAkovlev, H. Kronica, J. Polica

Příští týden přivítá Lokomotiva ve svém svatostánku poslední tým soutěže z Komárova.