Šlágr kola na úvod sezony

25.8.2012 - to je posvátné datum, kdy Lokomotiva Rakovník vstoupila do dalšího ročníku středočeské antukové extraligy. Po lehkých změnách ve skupinách se po delší odmlce objevil ve stejné skupině jako Lokomotiva tradiční rival z Hořovic. Nepříjemný soupeř zavítal na půdu Lokomotivy hned na úvod soutěže a tak diváci mohli očekávat šlágr kola hned po letní přestávce.

Kdo zavítal v sobotu do Edison Square Garden určitě nelitoval. Lokomotiva se představila hned na úvod ve skvělé formě. Základní sestava složená z legend ukázala, že letní přípravu rozhodně nezanedbala a prezentovala se agresivním pojetím. V roli novopečeného otce se představil na place i Janica Střelkovič a s dvojkou v žíle si hru perefektně užíval stejně jako ostatní spoluhráči. Od začátku byla jasná dominance domácích a k pohodě přispěl i fakt, že hosté doma zanechali obávaného boxera Vencu Kapičku. Pod vedením nehrajícího kapitána Olici Vračiče domácí nepřipustili ve svém svatostánku překvapení a jednoznačnou, místy až exhibiční kontrolou vývoje první zápas proměnili ve výhru 3:0.

Po pauze vyplněné pochopitelnou konzumací Lokoly se ve druhém zápase na place mezi legendami objevila i nová posila týmu - mladý nadějný univerzál Kubica Vokič, kterého si Lokomotiva nechal rozehrát v kvalitní srbské soutěži. Drobná nervozita na úvod byla pochopitelná, přeci jen hrát mezi takovými ikonami jako Karlica Mihajlovič nebo Ivica Vračič to se člověku stane párkrát za život. Vzhledem k pozdnímu nástupu na plac nebyl čas na rozcvičku a tak byly dva první sety pojmuty jako zahřívací. Tedy samozřejmě ze strany Lokotky. Hořovičtí dřeli naplno zatímco domácí lehce zakomponovávali novou posilu do svého systému a rozehřívali se. Za stavu 0:2 pro Hořovice byl proces rozcvičky ukončen a pak už nebylo co řešit. Jak praví dřevěnická hymna: "Smeče tu hovoří, bloky je tlumí, šťasten je ten kdo volejbal umí..." a tím kdo uměl volejbal byla právě Lokomotiva.

Spektakulární útoky, nadpozemské bloky a fenomenální kombinace - to vše znamenalo v dalších třech setech výmaz Hořovic z katastrální mapy. Výsledek 3:2 tak znamenal pro Lokomotivu sice pouze dva body do tabulky ale o ty už dávno rakovnickým nejde.

Následná lehká oslava narození mladého Adama Střelkoviče se nesla v poklidném duchu, podrobnosti ovšem zmizely v propadlišti dějin a milionu vypitých panáků...

Lokomotiva Rakovník - Spartak Hořovice 3:0 (21,23,18), 3:2 (-18,?22,18,19,7)

Sestava: I. Vračič, H. Kronica, M. Kop, J. Střelkovič, K.Mihajlovič, R. Krabič, K. Vokič, O. Vračič, R. Lora

Ke článku je přiřazena fotogalerie

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik