Sedlčanský hermelín s houskou Lokotce zachutnal

Další kolo středočeské nejvyšší antukové soutěže zaválo do Rakovníka tým Sedlčan. Poslední společný mač s týmem sýrařů sehrála Lokomotiva před mnoha lety, a mezitím došlo u hostů ke značné generační obměně. Na poslední chvíli dorazil do Rakovníka tým šesti mladíků odhodlaných domácí alespoň trochu potrápit. Tabulkové postavení již dávalo divákům malou nápovědu jak se asi zápas bude vyvíjet a skutečně tomu bylo tak. Domácí navíc oslabeni o nahravače Martina Kopa a Ivicu Vračiče jež plnil sponzorské povinnosti do zápasu naskočili v nezvyklé sestavě. Na náhře se po mnoha neléháních představil poprvé v životě Radko Krabič. Dostal tak přednost před zkušenějším Janicou, který letos už jednou nahrával. Dlužno podotknout, že souhra zejména na středu s Lorou mu poměrně solidně vycházela. Lehká nervozita samozřejmě byla znát i na tak zkušeném veteránovi nicméně po krátkém rozehrání si na úvod připsal pěknou houstičku. Hosté byť snaživí, mladí a entuziasmem nabití hráči však zaostávali ve všech herních činnostech. Zejména Kvalitní domácí útok byl nad jejich síly a i nečitelná Radkova hra dělala hostujícím, někdy i domácím blokařům problémy. Po nepříliš dramatickém vývoji Lokomotiva bez problémů zvítězila 3:0.

Do druhého zápasu jako největší hvězda nenastoupil Honzislav Kronica, který si dovolil odjet neznámo kam. Kázeňský přestupek bude mít ještě dohru , protože na zápase se zjevil jako kontrola nečekaně i Ivica jež si našel chvilku mezi sponzorskými jednáními. Na bloku tak Kronicu nahradil s žaludečními problémy hrající Janica, který si ani nemohl dát kvůli prohibici oblíbenou Lokolu na žaludek. Nakonec ale jeho výkonu nebylo třeba, ostatní ho svojí hrou v pohodě utáhli a tak aniž by se Janica umazal nebo zpotil tak než se nadál byl zápas u konce. Dlužno podotknout, že hosté tentokráte byli nebezpečnější nicméně i tentokrát to na zkušený výkon domácích nestačilo.

2x 3:0 znamená, že se Lokomotiva opět dostala tam kde ji fanoušci vidí nejraději a nejčastěji a to sice na čelo soutěže.

Lokomotiva Rakovník - TJ Tatran Sedlčany 3:0 (15,16,22), 3:0 (16,20,21)

Sestava: J. Střelkovič, R. Lora, A. Jakovlev, H. Kronica, K. Vokič, R. Krabič, K. Mihajlovič

Ke článku je přiřazena fotogalerie

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik