Po dvaceti zápasech konečně porážka

Další kolo středočeské antukové extraligy svedlo proti sobě domácí Lokomotivu z celkem Slaného. Lokomotiva, dosud vedoucí celek soutěže a 20. zápasů v řadě neporažený tým nastoupil k zápasu s tradičními posilami, které ještě v Dobříši nebyly k dispozici jako je pan "nedotknutelný" Karlica Mihjalovič, mladíček Tokiero Ragnarsson jež výjimečně nestavěl komín, Ludomil Starostin a Andrej Jakovlev.

Hosté, zjevně přes zimu usilovně trénující začali poměrně slušně a drželi s ospalou Lokotkou krok. NA některých hráčích byla ještě vidět únava z kundičního soustředění což se projevovalo i ve hře. I přesto ne zcela kvalitně hrající Lokomotiva byla soupeři vyrovnaným partnerem. Hráči Slaného se prezentovali poměrně kvalitním útokem a slušnou obranou, naopak v týmu Lokotky diváci mohli sledovat nečekané chyby a nejistotu například u jindy bezchybného Karlici. Ke kvalitní hře nepřispěl ani poměrně silný vítr.Vypadalo to, že hráči Lokomotivy jsou již unaveni neustálými vítězstvími a jako by je netěšilo vyhrávat. Diváci i přesto mohli vidět dramatický průběh, jednotlivé sety končily vždy nejmenším možným rozdílem. Po "lítém" boji nakonec diváci mohli spatřit první prohru Lokomotivy po dvacetizápasové šňůře.

Kdo však nepronikl do nitra strategie Lokomotivy netušil, že v rámci zachování zajímavosti soutěže byla tato prohra vedením Lokomotivy plánována. Ostatní celky mají pocit naděje, navíc pocit prohry už hráči Lokotky téměř neznali tak nebylo od věci si ho připomenout. Na mezizápasovém brífinku si hráči tuto strategii ještě potvrdili a při odpoledním zápase do puntíku splnili. Diváci si tak na předčasné oslavy titulu ještě musí počkat, přeci jen slavit na začátku jara a pak dohrávat z povinnosti je o ničem.

Lokomotiva Rakovník - Sokol Slaný - 1:3, 0:3

Sestava: I. Vračič, P. Stibrovič, H. Kronica, L. Starostin, M. Kop, T. Ragnarsson, K. Mihajlovič, J. Střelkovič

Ke článku je přiřazena fotogalerie

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik