Parta lazarů v Berouně opět stoprocentní

Dosud neporažená Lokomotiva Rakovník v sobotu zajela k tradičnímu lokoderby do Berouna. Tradiční výlet vlakem opět vyvolal mezi fanoušky vlnu nadšení a tak po ránu v Berouně bylo k vidění nebývalé množství lidí. Souběžně se konaly v Berouně také tradiční hrnčířské trhy. Pořadatelé ovšem znovu prokoučovali svoji šanci, v domnění, že Lokotka přitáhne diváky a potencionální kupce. Omyl, veškeré dění se soustředilo v malé aréně za fotbalovýcm hřištěm a hrčířské trhy zely prázdnotou.

V této sezoně poprvé Lokomotiva odstoupila od úspěšného modelu šesti hráčů na zápas a k vidění tentokráte byla zcela nečekaně osmička hráčů. Tedy spíše osmička lazarů, neboť se nenašel téměř jediný hráč bez zdravotních komplikací. Vlastně jediný Džindžič byl po dovolené v pohodě, ale tento stav mu vydržel jeden set, na začátku druhého musel kvůli křečím odtsoupit. Na nezvyklém postu blokaře se představil Karlica, který léčí zraněný loket s nímž nemůže hýbat natož tvrdě smečovat. K vidění tak pro diváky byla Karlicova hra levačkou z čehož neznalý divák mohl usoudit, že se jedná o chovance Jedličkova ústavu. Na druhém postu blokaře se představil Radko, který ve střižbě s Janicou o to koho víc bolí rameno vyhrál a šel se tak flákat na střed. Chudák Janica tak musel skládat balony jak uhlí do sklepa na smeči a s bolestivou grimasou. Po chvíli ho to už ale nebavilo a tak si vyžádal od Martina Kopa volno a svou úlohu předal mladšímu Petricovi a také Tokierovi. Souhra lazarů klapala fantasticky a s výjimkou třetího setu, kdy si si všichni odpočinuli nevznikl na hřišti dramatický problém. A když byly náznaky ihned ho v zárodku udusil zkušený Olica. Po vítězství 3:1 se tak hráči mohli vydat do místní osvěžovny léčit aspoň na chvíli své bolístky.

Druhý zápas začala Lokotka rozcvičkou, které věnovala celý první set. Domácí tak vytušili šanci a rvali se o každý míč. Hostující lazaret ovšem další dva sety v koncovce zkušeně domácím vyfoukl a jejich nadšení trochu otupil. Zvláště když se na servisu blýskl Karlica podáním levačkou spodem a dal eso. Díky nezměrné bojovnosi domácích a nezměrné únavě hostí nakonec zápas dospěl do tie-breaku, který Lokotka ovšem excelentně ovládá. To předvedla i tentokrát přestože před začátkem setu se pokoušely o mladého Petricu mrákoty. Včasným zásahem ho ale zprovoznil Olica a tak v tie-breaku již mohly naplno úřadovat všichni lazaři. V jakoby dramatické koncovce opět potvrdila Lokomotiva z Rakovníka, že zkušenosti jsou často více než fyzička a nadšení. Po zaslouženém vítězství se rakovničtí stěží dopotáceli do šaten, aby se mohli doléčit v hýskovské steakárně a doplnit tak potřebné živiny. Zpáteční cesta do Rakovníka sponzorským vlakem ČD narvaným fanynkami byla příjemným zakončením sobotního dne.

Beroun - L. Rakovník 1:3 (-19,-22,18,-19), 2:3 (14,-26,-24,23,-13)

Sestava: K. Mihajlovič, O. Vračič, M.Kop, J.Střelkovič, R. Krabič, P. Stibrovič, T. Džindžič, T. Ragnarsson