O klubu

Tým Lokomotivy vtrhl na naše domácí kolbiště na podzim roku 2004, myšlenka založení tohoto týmu je ovšem o něco starší. Pod vedením zkušeného a všemi mastmi mazaného hrajícího manažera Ivici Vračiče vznikl fantastický tým složený převážně ze zkušených legionářů doplněných o mladé talenty, které si zkušení matadoři vzali do učení. Pro mladé hráče je členství v klubu velmi prestižní záležitostí a řekněme si otevřeně, lepší angažmá by ani najít nemohli. Kde jinde by mohli čerpat a učit se od takových hvězd jako je Olica Vračič, Michail Krišotkin, Ludomil Starostin, kteří se proslavili v nejlepších soutěžích světa a kde vyučovali světové hráče jako Mastrangela, Gustafssona či Blange?

Výběr hráčů ovšem není náhodný a neklade se důraz jen na volejbalové kvality, nýbrž i na morálně volní vlastnosti, schopnost sžít se s týmem, tvrdě pracovat a usilovat o rozvoj týmu. Po zápasech hráči pravidelně pořádají povinné tiskové konference po vzoru zahraničních soutěží, aby i diváci a média měla šanci zachytit aktuální informace o týmu. Pro některé hráče se díky obrovskému zájmu fanoušků a fanynek nezřídka tiskovky protahují do pozdních nočních někdy i časných ranních hodin. Ale pro fanynky se v klubu dělá maximum, pro ně volejbal hrajeme a proto hráči podstupují rádi i tyto náročné akce. Zejména pro mladší hráče je tato povinnost velmi příjemná a někdy i velmi očekávaná :-)

V současné době Lokomotiva začala již svou třetí sezonu ve středočeské antukové extralize. Po úvodní fantastické sezoně kdy skončila jen těsně druhá, se čekal od Lokotky mistrovský titul, který si již Lokomotiva v minulé sezoně vzít nenechala. Pompézní oslavy a radost z titulu zkalila jen korupční aféra volejbalového svazu, kvůli které nakonec Lokomotiva nepostoupila na úkor ambiciozního týmu Slaný, který nečekaně postoupil z posledního místa. Cíl Lokomotivy být do pěti let ve Final four tak dostal nečekanou trhlinu. I přes tuto aféru ale Lokomotiva letošní sezonu pokračuje v brilantních výkonech i díky novým, mladým a perspektivním posilám.

Činnost klubu se daří realizovat zejména díky finančním příspěvkům sponzorů, kterých neustále přibývá. V minulém roce se díky vstupu generálního sponzora Elektro Edison podařilo klub finančně stabilizovat a zároveň vybudovat nový svatostánek kde Lokomotiva válcuje své soupeře. Proslulá Edison Square Garden je pro ostatní týmy velkou výzvou a jen několika málo vyvoleným se podařilo uzmout Lokomotivě body na její půdě. Zároveň Lokomotiva vyslyšela naléhání svých fanoušků a zbudovala tak stánek s dostatečnou kapacitou pro všechny volejbaluchtivé diváky.

Věříme. že i v další sezoně bude Lokomotiva předvádět fenomenální výkony, aby si všichni fanoušci a zejména fanynky přišly na své.

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik