Nekompromisní vstup do nové sezony

Letmý pohled na tabulku nového ročníku 2011/2012 nejvyšší domácí antukové soutěže mohl po prvním kole leckterým fanouškům způsobit infarkt. Po prvním hracím víkendu byla Lokomtiva až na posledním místě tabulky což historie nepamatuje. Důvod byl prostý - první kolo měl do rakovnické arény zavítat ambiciozní celek Mělníka, nováčka této skupiny. Leč nezavítal. Po výkonech, které předvedli rakovničtí v Dřevěnici kde mimojiné porazili i celek Mělníka se jejich lídrovi a zároveň legendě ČT Jirkovi Rainmanovi zřejmě rozklepaly kolena a raději zápas odložil na říjnový termín. Proto se Lokomotiva představila ke svému prvnímu mači až ve druhém kole ve Slaném.

Mezi osmičkou hráčů chyběly legendy Olica a Karlica. Starší leč velmi pilný Olica jel ještě doladit fyzickou kundičku na bicyklu okolo Korsiky. "Zatím mám pod nohama 90 čísel což není moc, na kole se ještě trochu namakám a pak se zapojím do zápasové šňůry..." nechal se slyšet před odjezdem Olica. Mezi hráči se neobjevil již v srpnu vycestovalý Petrica, který za sebe našel výbornou náhradu. Ostřílený srbský krajánek blokař Radko Lora se do týmové přípravy zapojil v letních měsících a už tam naznačil, že Tomislav bude mít na bloku velkou konkurenci.

I zápas ve Slaném naznačil tyto úvahy. Domácí posilněni loňským náhodným vítězstvím nad Lokomotivou si na úvod zápasu poměrně dost věřili. Silná slova ovšem brzy zchladil raketový nástup rakovnických v čele s robocopem Lorou. Domácí si nemohli chytit na žádné herní činnosti a když se jim konečně začalo trochu dařit byl již náskok propastný. Rozdíl mezi oběma týmy byl jednoznačný. Perfektně kombinující rakovnická mašina zpomalila až na pokyn nehrajícího Ivici - z prostého důvodu, že na Střelnici otvírali až v 11 hod. Pod těmito instrukcemi si na volnoběh Lokotka dojela pro své první podzimní vítězství 3:0.

Odpolední zápas po posilnění nezbytnými iontovými doplňky začal v lehce obměněné sestavě ještě v rychlejším tempu. Ivica pospíchal na narozeninovou párty a tak notičky byly rozdány jednoznačně - s ničím se nesrat a rychle jet domů. A taky, že ano. Dvě propečené houstičky byly jasným signálem, že Lokotka dál dominuje antukovým soutěžím a to minimálně do dalšího kola.

Sokol Slaný - Lokomotiva Rakovník - 0:3 (-18,?19,?23), 0:3 (-14,?22,?12)

Sestava: I. Vračič, J. Polica, H. Kronica, M. Kop, J. Střelkovič, R. Lora, R. Krabič, A. Jakovlev

Ke článku je přiřazena fotogalerie

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik