Nečekaná ztráta na domácí půdě

Ve třetím kole zavítal na půdu rakovnických dosud neporažený tým z větrné hůrky z Komárova. Hosté posíleni o výborného nahrávače Lukáše neskrývali své naděje odvézt si body z edisonské arény. Naopak domácí tentokrát jen v sedmi a s nehrajícím Olicou jež čeká na operaci kolena. V letní přípravě šel až za svoje možnosti a teď na to doplatilo jeho koleno. Doufejme však, že jeho hospitalizace v kroužku rakovnický chirurgů nebude mít delšího trvání.

Úvod zápasu naznačil, že pro Lokotku to nebude snadný soupeř, navíc absence Karlici Mihajloviče a Radka Krabiče vzala domácím největší útočnou sílu. Roli úderníka tak musel převzít Andrej, který se po jarní a letní pauze rozehrál do výborné formy. Bohužel v sobotu nikdo z rakovnických neměl svůj den a tak souhra vázla ve všech činnostech. Zejména v poli byli domácí k nepoznání, naopak hosté výborně dirigováni nahravačem se v poli přímo překonávali. Domácí se na každý bod strašně nadřeli a naopak lehce hrající hosté se stále zlepšovali. První dva sety si oba soupeři rozdělili, v následujích byl vývoj nesmírně vyrovnaný, ale šťastnějším byli nakonec hosté, kteří v nejtěsnějších koncovkách zápas nakonec dotáhli do vítězného konce 1:3.

Po nezbytném brífinku na sauně, kde si domácí do žil vlili uvolňovací ionťáky se rozběhl druhý zápas v podobném duchu. Hosté byli v úvodu o chlup lepší, domácím nepomohl ani výborný výkon Tomislava Holici na bloku a první set opět ztratili. Pak se ale Lokomotiva vzepjala k heroickému výkonu a začala soupeře přehrávat, zlepšilo se i pole a blok a hosté začali pod tlakem chybovat. To byla voda na mlýn rakovnických, kteří již šanci nepustili a byť po ne příliš dobrém výkonu tak přesto nakonec zvítězili 3:1. Po prohře tak je Lokomotiva nečekaně v tabulce až třetí.

Lokomotiva Rakovník - Sokol Komárov 1:3 (-17,22,?23,?24), 3:1 (-18,23,25,23)

Sestava: I. Vračič, M. Kop, J. Střelkovič, R. Lora, A. Jakovlev, T. Holica, H. Kronica

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik