Nadvláda Lokomotivy pokračuje

Třetím kolem jarní části pokračovala tento víkend středočeská antuková liga. Lokotku čekala po Hořovicích a Komárově další těžká zkouška v podobě derby s tentokráte domácím VK Rako "B". Pro diváky lahůdka neboť derby v sobě vždy snoubí špičkový volejbal, napjatou atmosféru, ale také množství emocí.

Na tradiční předzápasovém brífinku mohli novináři vidět téměř kompletní Lokomotivu. Atmosféra derby nalákala k zápasu i Ludomila Starostina, který si jako zkušený vybírá pouze klíčové zápasy. Naopak na jaře stále Lokotka postrádá Radka Krabiče jež stále trpí posttraumatickým šokem ze soustředění. Podobný syndrom vykazoval i Olica, ovšem ten se k překvapení všech vydal na místo derby do Krkonoš, k dalšímu fyzickému trápení na kole. Jeho osobní píle nechť je pro mladé hráče příkladem :) Trochu překvapením je pro fanoušky absence mladého Tomislava Holici. Kdysi stabilní součást sestavy a pilíř na bloku byl z kádru dočasně vyřazen pro nedostatečnou výkonnost. Manažer Ivica to jen komentoval slovy: "Tomislav je výborný hráč, poslední dobou se mi ale nepozdávala jeho výkonnost a zejména tréninková morálka. Poslal jsem ho proto rozehrát se na Křivoklátský turnaj, snad si uvědomí kam patří."

Do prvního zápasu pískaného nestranným rozhodčím P. Němečkem mladším vlétla Lokotka o něco lépe než domácí. Tradiční lokokiller Karlica tvrdil muziku hned na úvod zásobován krátkými náhrami Džinžiče. Rakovnické béčko ale nechtělo zůstat se svým umem pozadu a povzbuzováno hrstkou věrných fanoušků hru vyrovnalo. Zejména na náhře podával přesvědčivý výkon libero Jirka HogoFogo Fojtík a z jeho překvapivých náher těžili rovnoměrně všichni hráči. Dominance Lokomotivy byla především v útoku, domácí zase předváděli obětavou hru v poli. Ani v jednom okamžiku však Lokomotiva nepřestala mít vývoj utkání ve svých rukou. A to ani tehdy když ve třetím setu musel pro tradiční křeče v nohách odstoupit nahravač Džindžič. Vždy když šlo do tuhého dokázala srazit svého soka k zemi brutálním blokem či zničujícím útokem. Pro diváky tak nemohlo být překvapení, že první zápas skončil byť po vyrovnaném vývoji výsledkem 3:0 ve prospěch veteránů z Lokomotivy.

Po nezbytném rozboru předchozího zápasu a posilnění iontovými nápoji do druhého zápasu nastoupily dle slovy Ludomila silnější sestavy. Ze strany Lokotky to bylo zřejmé, když právě na bloku se představila nestárnoucí levoruká legenda. Hned na úvod právě spolupráce Martina Kopa a Ludomila Starostina ukázala divákům, že skutečně nastoupily silnější sestavy a to nejen fyzicky. První set byl celkem snadnou záležitostí Lokotky i díky klíčovým bloků Ludomila. Do tempa se tradičně nemohl dostat Janica a tak i díky tomuto faktu se po druhém setu smáli domácí. Tradiční přetahovačka pokračovala jak přes kopírák z minulého víkendu s Komárovem. Zápas tak dospěl do tie breaku, kterého se již nemohl zúčastnit Ludomil Starostin jehož fyzička je dimenzována maximálně na čtyři sety. K lizu se tak dostal Polica a mohl se tak účastnit srdcervoucí bitvy plné emocí, při které diváci museli ve stoje tleskat fenomenálnímu volejbalu. Zkušenosti lokomotivních legend nakonec slavily úspěch, byť po velkém dramatu a tak i oba body z druhého zápasu putovaly na konto týmu manažera Ivici Vračiče.

VK Rakovník B - L. Rakovník - 0:3 (-23,-21,-19), 2:3 (-20,20,-22,25,-15)

Soupiska: I. Vračič, K. Mihajlovič, J. Polica, H. Kronica, J.Střelkovič, M. Kop, T. Džindžič, P. Stibrovič, L. Starostin, A. Jakovlev

Příští víkend zajíždí do Rakovníka berounská lokomotiva.

Ke článku je přiřazena fotogalerie

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik