Mihajlovič byl v transu a na klíčovém turnaji sezóny dovedl Lokomotivu opět na bednu

Na legendární turnaj do Dřevěnice se vydala Lokomotiva Rakovník i v tomto ročníku a jak jsme psali již v minulém článku, bylo to v poměrně nezvyklé sestavě. Barvy Lokomotivy kromě Mihajloviče, Vračiče a Holici hájil také Karlicův bratr Jardica Mihajlovič a nahravač z italských Benátek Benito. Na poslední chvíli musel navíc Ivica řešit nepříjemnou záležitost. Z rodinných důvodů odmítl reprezentovat Radko Krabič, ovšem to by nesměl mít Ivica již několik let nálepku "manager roku", aby nepřišel s další pikantností. Do multinárodnostního týmu přitáhl tentokrát australskou akvizici. Danny Smith tak měl zatmelit díru na pozici univerzála.

Pořadatelé zvolili tentokrát nezvyklý model turnaje v podobě čtyřčlenných skupin, a tak měla Lokomotiva potřebný čas na zabudování nových hráčů do sestavy. Hned úvodní dva zápasy ve skupině Lokotka pohodlně vyhrála a paradoxně si ulevila až v zápase, kde již takřka o nic nešlo. V souboji proti Mělníku, který měl v sestavě také proslulého komentátora Jirku Rejmana, Lokomotiva naprosto vypustila úvodní set. Potom už ale Benito začal přesně zásobovat Karlicu, který se pomalu začal rozehrávat a druhý set v jeho režii už rakovničtí vyhráli.

Přišlo tradiční mezikolo, jak pořadatelé říkají zápasu o bytí a nebytí. Vračič už dlouho před turnajem upozorňoval, že mistrovský titul je pěkná věc, ale že to důležité přijde až 13.8. okolo 18. hodiny. Turnaj přisoudil Lokotce tým Bílé Třemešné, kde věkový průměr hráčů byl zhruba o 20 let níž, než tomu je u Lokomotivy. I Střelkovič, který na tomto turnaji plnil veledůležitou roli kustoda, šprýmaře, baviče i maséra, z lavičky nabádal, že nepůjde o žádné rozpinkání, a tak Lokotka šla do zápasu od prvního balónu naplno. Úvodní set Lokotka výborně četla hru mladých Janků a s přehledem vyhrála. Druhý set už byl napínavější, ovšem Lokomotiva mírně zaspala ve střední části setu, kdy darovala hned čtyři výměny soupeři. Šlo se tak do tie-breaku, kde už se naplno projevila vůdčí osobnost Karlici. "Mihajlovič byl v transu a vybojoval nám postup", rozplýval se po zápase nad Karlicovým výkonem manager Vračič.

Lokomotiva tak postoupila do semifinálové skupiny, kde na ni čekaly týmy z Jičína, slovenských Malacek a Sklenařič. Na úvod si Lokotka poradila s Jičínem bez problémů, ovšem chleba se začal lámat ve federálním souboji s týmem Malacek. Tým v čele s šikovným nahravačem byl Lokotce rovnocenným soupeřem a jen drobné chybky rozhodly o neúspěchu rakovnických. Ti si pak ale hned spravili chuť proti Sklenařicím, za které nastupoval i Bláža a to byla velká motivace. Jen ve zkratce "bloky, střelba do hlavy a výsledek 25:19" asi mluví za vše.

Vítězstvím v souboji o třetí místo potom Lokotka dovršila návrat na dřevěnické medailové pozice a posléze, s dvojkou na žíle, se Lokoťáci vrhli do vírů dřevěnické zábavy. V tu dobu už byly samozřejmě všechny slečny rozebrány a tak až do časných ranních hodin členové vítězného týmu společně s přáteli rozebírali v poklidné atmosféře další velký úspěch rakovnické Lokotky.

Ke článku je přiřazena fotogalerie

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik