Lokotka zahájila již sedmý ročník Středočeské antukové extraligy tradičně vítězstvím

Před zápasem však musel Ivica, generální manažer a předseda v jedné osobě, řešiti podobné problémy jako kolega Chovanec ve Spartě. K dispozici neměl hned několik hráčů základní sestavy. Někteří ještě doléčovali zranění, jako Petrica. Jiní byli z kádru vyřazeni z disciplinárních důvodů. Například mladý Holica si ani jednou v týdnu nedal povinnou klobásu a Janica zase pro změnu jedinkrát nenavštívil hospůdku, aby si dal povinných šest kousků. Další hráči ještě neměli dostatečnou fyzickou kundičku, a tak k utkání byli připraveni matador a stálice Olica, Pan nedoktnutelný Karlica, nahrávačská jednička Martin Kop, dále opálený Kronica lias píča brejlatá, dále blokátor Polica, již zmiňovaný Ivica a letní smečařský objev Tokiero Ragnarsson.

Další komplikací byl trvalý déšť, čehož se snažili využít provozovatelé místních sportovních stánků, aby mohli hvězdy Lokomotivy přivítat na svých palubovkách. Lokoťáci nakonec zvolili tradiční baštu kvalitního volejbalu a to místní halu.

Lokotka vstoupoila do podzimních bojů tradičně, tedy prohráli úvodní set. Postupně si však vše sedlo a Lokotka začala soupeře drtit strojovou kombinací a rasantními útoky Karlici, Ivici a především Tokiera, které přesně zásoboval Kop. Někteří hráči tak dali divákům vzpomenout na slavné zápasy na místní palubovce, které zde sehráli koncem minulého století . V dalších třech setech soupeře, který však podal stejně kvalitní a bojovný výkon, přetlačili a připsali si premiérovou výhru.

I odpolední zápas pokračoval ve stejném duchu s tím rozdílem, že první set patřil Lokotce. Pak však lehce povolili v koncentraci a hosté srovnali krok. Za poklidného vedení 2.1 na sety si Lokotka opět chtěla vyzkoušet fintu s pocitem dání naděje a pustili hosty do vedení 18:23. Test vyšel dokonale, Lokotka se radovala z výhry 26:24 a už teď se těší na víkendový dvojboj Slané Kladno.

LokoRako ? KV Dobříš 3:1(-21,19,18,19), 3:1(22,-22,17,24)

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik