Lokomotiva z Berouna jede pouze s jednou výhrou

Lokomotiva o dalším herním víkendu zavítala na kurty Berouna k tamější Lokotce. Hned ráno ji ovšem čekalo překvapení, jelikož se nemělo hrát ma kurtech nýbrž na palubovce z pochopitelného důvodu lehké povodně po předchozím dešti. Lokotka navíc nemohla počítat s většinou svých stabilních opor a počet absentujících by tak nespočítala ani na prstech jedné ruky.

Úvodní zápas tak Lokotka začala v sestavě Vokič, Vračič, Polica, Kronica, Holica a Střelkovič, který na sebe vzal tíhu nahravačského postu, když lavička zůstala pro oba zápasy prázdná. Na půli soupeřů potom nechyběl mimo jiné například Big Forbes-Brother. Berounští, kteří se potáceli na spodních příčkách tabulky, neměli znamenat těžkou práci ani pro tak okleštěnou sestavu Lokotky. Opak byl však pravdou, jelikož až na druhý, poměrně jednoznačný set, to byl skutečně boj, řekl bych, až na krev. Nečekaně však nebyl ze strany rakovnických problém s nahrávkou, kde Střelkovič doslova a do písmene zářil jako rakovnická hvězda na vymleté obloze. Hostům bohužel mnohdy nefungovala přihrávka, kde spolehlivě fungoval pouze nestárnoucí a téměř neomylný Ivica Vračič, a v útoku to také nebylo slavné. Po dvou úvodních setech, které Lokomotiva vyhrála, se berounští osmělili a především po sérii solidních servisů zvítězili ve třetím setu. Čtvrtý set potom přinesl obrovské drama, které nakonec zvládla lépe Lokomotiva rakovnická.

Ve druhém zápase se možná lehce projevila únava z plného vytížení rakovnických hráčů z úvodního klání. První set sice Rakovník dominoval a domácím nedal vůbec šanci, ovšem od druhého dějství byli rakovničtí vždy o krok zpět. Při vedení domácích 2:1 na sety a 18:14 na body ve čtvrtém setu přišel na servis nováček Kubica Vokič a vypálil hned šest nechytatelných servisů na stranu domácích. "Jednoznačně si ten kluk říká o místo v základní sestavě", řekl po utkání Vračič. Celkový obrat to ale neznamenalo. Beroun dokázal set znovu otočit a zvítězil 30:28.

Lokomotiva Beroun - Lokomotiva Rakovník: 1:3 (-21, ?19, 20, ?27), 3:1 (-15, 23, 23, 28)