Lokomotiva v pohodě odjela z Kladna s jedním vítězstvím

Předposlední ligová neděle byla pro rakovnickou Lokomotivu ve znamení prestižního souboje s Kladnem. To si samozřejmě nemohl nechat ujít hráč, který dosud své spoluhráče v jarní části sezóny nepotěšil svou přítomností. Nebyl jím nikdo jiný než původem islandský nahravač Tokiero Ragnarsson. Ten údajně již měsíc a půl pobýval ve své domovině, aby pomáhal chránit sopku Eyjafjallajökull před Jiřím Paroubkem (celý článek), který se ji údajně chystal zrušit. Po uplynulých volbách a vítězství pravice v Česku však nebezpečí zrušení sopky Paroubkem pominulo, a tak se Tokiero mohl již plně soustředit na to, co umí nejlépe. Minulý víkend tak ještě Tokiero uspokojoval svou přítelkyni a o tomto víkendu konečně vyrazil s Lokomotivou na zápas.

Proti mladému týmu Kladna to však Lokomotiva ani s Tokierem neměla snadné a tak v prvním setu museli hosté povolit Kladnu dokonce až 20 bodů. I tak ale Lokomotiva zářila a v jejím dresu to byl především neuvěřitelně hrající Janica Střelkovič, který svými líbivými útoky, bloky i vtipnými gesty směrem k soupeři přiváděl kladenské hráče a především fanoušky k šílenství. Taktikou "kočka myš" aneb "pojď sem, kam jdeš" zápas dle scénáře dovedla Lokomotiva až do tie-breaku, kde svého soupeře naprosto psychicky zničila, fyzicky rozdupala a následně pochopitelně také zesměšnila a ve finále zaslouženě zvítězila.

Jelikož měla Lokomotiva jak se říká "nahráno", logicky nebylo potřeba jít do druhého zápasu naplno. "Řekli jsme si: Proč kazit hostům tak krásnou neděli?", definoval stručně přístup k odvetě kapitán Olica Vračič a v odpočinkovém tempu se spolu se svými kolegy na hřišti vesele smál nad naivními gesty domácích mladíků, kteří byli pochopitelně přesvědčeni, že Lokomotiva hraje naprosto naplno. Přitom rakovnická Lokotka má, jak známo, titul již týden v kapse a zápasy dohrává takřka z povinosti. "Jako malý kluci.", uzavřel Olica.

Lokomotiva má i přes tuto "porážku" opticky velmi pěkný náskok na čele tabulky a příští týden završí sezónu domácím zápasem s Tuchlovicemi a následnou oslavou titulu.

VK Kladno - Lokomotiva Rakovník - 2:3 (-20,19,-19,21,-12), 3:0 (22,13,17)

Soupiska: K. Mihajlovič, J. Polica, H. Kronica, J.Střelkovič, M. Kop, T. Holica, O. Vračič, T. Ragnarsson

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik