Lokomotiva v kolébce volejbalu podala fantastický výkon a zvítězila 201:193

Lokomotiva po úspěšné šňůře šesti výher z úvodu sezóny jela za neznámým soupeřem s velmi slavným jménem. Právě Odolena Voda je považována za kolébku volejbalu a ve svém středu proti rakovnické Lokotce nasadila dokonce žijící odoláckou legendu Luboše Zitu. Rakovničtí se sešli na tento volejbalový svátek v nečekaně hojném počtu osmi hráčů. Nechyběl otec týmu Olica Vračič a po dlouhé době se dostavil také mladý Holica, který se po odchodu Tokiera stal benjamínkem týmu. "Nošení vody mi nevadí", prohlásil však hrdě Holica a na dotaz, zda se chystají dobýt odolskou tvrz odpověděl: "Tak určitě, my jsme sem přijeli předvést kvalitní volejbal a letos chceme opět minimálně titul".

Rozjezd měla Lokomotiva poněkud pomalejší. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a v čele s legendárním "Ziťákem" nedávali hostům z Rakovníka příliš šancí. Nejedenkrát na pevné bloky narazil i "pan nestřídatelný". Druhý set byl ale úplně o něčem jiném. Už za stavu 11:2 však začali všichni chápat, že tento zápas se bude hrát tzv. "na jednu branku". Skutečně se i v následujících setech potvrdilo, že "ta jedna strana je prostě lepší" a tak musel hned v prvním zápase dne rozhodnout tie-break. V tom začali hosté na horší straně, kde se bodově drželi se soupeřem. Bohužel Lokotka následně doplatila na několik nepřesností a v napínavé koncovce setu přece jen tahali za delší konec domácí a zvítězili tak těsně 18:16.

Druhý zápas Lokotka už nechtěla podcenit a nastoupila tak posilněna iontovými nápoji z nedaleké občerstvovny Bodlák. Nebylo jí to ale nic platné, neboť domácí, kteří se rozcvičovali zhruba o půl hodiny déle než hosté opět nastoupili zostra a úvodní set Lokotku doslova převálcovali. Další dva sety ale zase patřily rakovnickým, když třetí set vyhráli rozdílem nikoliv jedné, ale hned dvou tříd 25:13. Domácí pak ale přidali a předvedli nevídaný obrat. Solidním servisem a především díky tvrdě útočícímu Zitovi si vybojovali rozhodující set, ve kterém už nepřipustili diskuse a Odolena Voda tak zvládla i druhý tie-break dne.

"My jsme rádi, že jsme obstáli v tom důležitějším kritériu. Celkové vítězství 201 ku 193 hovoří za vše", pozastavil se nad bodovým poměrem mladý Holica. "Tak určitě, my hrajeme především na body. Sety přece v dnešní době nikoho nezajímají.", uzavřel Olica Vračič.

Odolena Voda - Lokomotiva Rakovník: 3:2 (18, ?12, 22, ?14, 16), 3:2 (16, ?21, ?13, 20, 9)

Sestava: O. Vračič, M. Kop, J. Střelkovič, R. Lora, R. Krabič, A. Jakovlev, K. Mihajlovič, T. Holica