Hostům ze Slaného návštěva Rakovníka trochu zhořkla

V dalším kole středočeské antukové extraligy zavítal do svatostánku Lokomotivy ambiciozní tým ze Slaného. Tradiční brífink na Sauně začínal netradičně sám Karlica, ke kterému postupně přibývaly další kousky. Neúčast tentokráte ohlásili bratři Vračičové, manažer Ivica vzkázal, že Slaný není pro něj soupeř a tak se raději věnoval svojí kundiční přípravě a makal na kolech. Bratr Olica se věnoval své osvětové činnosti v kroužku mladých chirurgů. Když k tomu přičteme tradiční neúčast Holicy pro slabé výkony a Andrejovo zraněné rameno, mohli tak fanoušci vidět půl hodiny před zápasem jen pět lokolegend se svými iontovými nápoji. To se nepozdávalo mladým hostům ze Slaného, kteří se již půl hodiny rozcvičovali a dožadovali se natažení sítě. Velkohubá gesta a prohlášení značně rozladily Karlicu i ostatní zkušené mazáky. Síť natáhli aby se mohli hosté předvést při rozcvičce. Mezitím dorazil RAdko s Policou v cuku letu se převlékli a mohli tak ještě zahlédnout smečování hostů na prázdnou branku, kde se předváděli kdo dá větší ránu. Tím však jejich představení skončilo.

Mladíci ze Slaného posilněni sebevědomím všech do této chvíle vyhraných jarních zápasů evidentně netušili s kým mají tu čest. Zřejmě si mysleli, že Lokotka bude další jejich skalp. Již při rozcvičce se Karlica a jeho spolubojovníci museli smát prázdným výrokům a siláckým řečem. Ledva zápas začal tak se hosté nestačili divit. Tradičně brutální Karlica lámal ruce na blocích, v lepším případě trefoval do hlavy. Ani Radko se nenechal zahanbit a po některých jeho blocích se málem musela volat sanitka. Hosté netušili co se děje. Nechápali proč při rozcvičce všichni zvonili do debla a najednou to nejde. Místy až směšná převaha Lokotky ve všech herních činnostech nemohla skončit jinak než výpraskem 3:0, když v posledním setu dali domácí tradičně přičichnout k "pocitu naděje", aby vzápětí Karlica s úsměvem na tváři zničil všechny naděje hostů. Stínem prvního utkání byl snad jen nepříjemný Petricův výron, bohužel kotníku se kterým skončil v péči Olicy v místním chirurgickém kroužku.

Přestávku hosté ze Slaného strávili ve vzrušené debatě a vymýšlením taktik do dalšího zápasu. Z jejich hloučku bylo slyšet slova: "Dyk hrajou hovno, nemaji vůbec útok ani blok ... teď je spláchneme ...", která opět nejvíce rozesmála Karlicu. Do odpoledního zápasu posílil tým Ludomil jež se probudil z maturitních oslav. A i on si vychutnával jednoduchý a pohodový zápas kde se nemuselo moc makat. Hosté i přes sebevědomý nástup opět nic nepředvedli a diváci tak mohli sledovat další fantastickou exhibici Lokomotivy, která si dalším snadným vítězstvím 3:0 zajistila předčasně mistrovský titul.

L. Rakovník - Sokol Slaný 3:0 (17,14,23), 3:0 (18,19,19)

Soupiska: K. Mihajlovič, J. Polica, H. Kronica, J.Střelkovič, M. Kop, T. Džindžič, P. Stibrovič, L. Starostin, R. Krabič

Příští neděli si jede Lokomotiva zahrát na Kladno.

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik