Dřevěnice 2010 - Lokomotiva utáhla k úspěchu hned dva nahravače

Tradičně se o druhém srpnovém víkendu (7.-8.8. 2010) vydala Lokomotiva Rakovník na největší volejbalový podnik do Dřevěnice. Zde se již po 57. utkali nejlepší volejbalisté z celého světa, takže zde pochopitelně nemohli chybět ani hráči, dnes již legendárního týmu, Lokomotivy Rakovník.

Jako vždy měl vůdce, manager a vrchní bavič v jedné osobě Ivica Vračič velmi příjemné problémy při sestavování týmu. Již od loňského ročníku, kdy zde Lokomotiva vybojovala krásné druhé místo, prakticky nepřetržitě zvonil Ivicův telefon. Ozývali se mu nejrůznější agenti, kteří chtěli prosadit své hráče právě do LokoTýmu, aby se tak ukázali světu právě v Dřevěnici. Ivica vyvrcholil své přípravy na Dřevěnici v posledním týdnu před turnajem a jedinou otázkou byl, stejně jako loni, post nahravače. Zde se mu islandský národní tým snažil podstrčit nám velmi známého Tokiera Ragnarssona, který dlouhá léta působil právě v Lokomotivě, ale pro neuspokojivé výkony byl na čas z týmu vyloučen. Druhým adeptem byla italská legenda Benito. Nakonec udělal Ivica šalamounské rozhodnutí a až v pátek 6.8. 2010 kolem 23. hodiny svolal přímo v Dřevěnici tiskovou konferenci a veřejně zde prohlásil: "Konečná soupiska čítá netradičně 7 kousků: JÁ, Karlica, Radko, Holica, Kubíno a Tokiero s Benitem, tedy včetně obou nahravačů. Nominaci na jednotlivé zápasy budeme oznamovat průběžně dle aktuální formy.".

U ranního losování byl přítomen tradičně Holica, takže skupina naprosto ideálně hratelná. Ke svému úvodnímu zápasu Lokotka nastoupila na kurtu č. 2 v 10:00. Jelikož v 10:02 začalo chcát jako prase, rakovničtí si pospíšili a soupeře vyprovodili se dvěma houskami. Poté byl turnaj právě kvůli dešti na více než 3 hodiny přerušen. Jediný tým, který z toho byl nadšen, byla právě Lokotka, která tak mohla pohodlně v pivním stanu rozebírat herní varianty a Ivica tím dostal prostor pro přemýšlení, kdože je vlastně nahravačskou jedničkou.

Jakmile se turnaj opět rozeběhl, hráči Lokotky zjistili, že během turnajové pauzy si tým Jičína dohodl přesun do vedlejší skupiny. Když jeho hráči viděli Loko-sestavu, tak se jim ani nedivme. Druhý zápas skupiny poté zvládla Lokotka bez větších problémů a mohla se těšit na soupeře ve dvou nadcházejících mezikolech. Zde Lokomotiva až nečekaně snadno oba soupeře zničila vždy poměrem 25:12 a již se před ní rýsoval soupeř pro semifinále. V nabitém kádru soupeře figurovala jména z nejvyšší české soutěže, proto šla Lokotka do zápasu s respektem. Dle ohlasů fanoušků po turnaji právě toto semifinále bylo nejkrásnějším zápasem dne a bylo právem označováno za "předčasné finále". Úvodní set Lokotka ještě prohrála, ale pod taktovkou Benita se ve druhém setu hráči neuvěřitelně semkli a ze stavu 16:21 dokázali set urvat pro sebe poměrem 25:23. Třetí zkrácený set potom rakovničtí zahájili brilantně, když vedli 6:2. Poté se již ale začalo projevovat dravé mládí soupeře i chuť na pivo rakovnických hráčů. "Zápas byl na nás příliš dlouhý, jsme zvyklí vyhrávat 2:0", přiznal Holica po zápase, ve kterém nakonec Lokotka soupeři podlehla. Oba semifináloví rivalové se však tímto mondénním zápasem natolik fyzicky vysílili, že oba své nadcházející zápasy prohráli. Lokotka tak obsadila, přesto velmi krásné, čtvrté místo. "Tou bramborovou medailí se svět nebortí, jsem naopak rád, že se nám tu v dobrém světle ukázali mnozí mladí hráči a pro příští rok to jsou solidní vyhlídky", doplnil fyzicky naprosto vyčerpaný Ivica Vračič.

Poturnajová párty jako vždy probíhala za tónů kapely Kabát-revival a pod taktovkou hráčů Lokotky, kteří se tradičně starali o zábavu.

Sezónu zahajuje Lokotka doma 28.8.2010 s týmem Dobříše. Neváhejte a doražte na elitní středočeský volejbal.