Derby v režii Lokomotivy

Datum 17.9.2011 je v letošním volejbalovém kalendáři zapsáno nejen jako datum rakovnického derby mezi SVC a Loko a zároveň jako den kdy rakovnický volejbal slaví 90.let své úspěšné organizované činnosti. A jak jinak toto významné výročí oslavit než volejbalem? Plán oslav začínal nejprve mužským derby, zároveń na vedlejším kurtu hrály ženy "B" proti týmu ze Slaného. A protože odpoledne bylo v rámci oslav naplánováno ještě "utkání legend" a program byl nabitý začínalo derby netradičně už v 9 hodin.

To se ovšem ukázalo jako špatná volba. Ranní slejvák zkropil volejbalovou arénu tak, že na kurt padlo osm pytlů antuky, aby se vůbec mohlo začít. "Říkal jsem, že je nesmysl začínat tak brzy, dlouhodobě mám objednané počasí až na desátou..." glosoval úvod derby Ivica. Začlo se skutečně skoro až v deset hodin a tak aby se dohnal časový skluz muselo se hrát svižně. To celkem vyhovovalo Lokomotivě, která ještě rozjetá ze Slaného předváděla fenomenální volejbal. ALe i celek SVC se nechtěl nechat zahanbit a tak naplněná Edison Square Garden mohla vidět kvalitní podívanou na obou stranách. Postupem času se ale začala projevovat větší zkušenost lokolegend a zápas nabíral jasný směr. První dva sety ještě SVC kladlo odpor, ve třetím ale psychicky zlomeni nebyli schopni téměř ničeho. Zkušeně odkoučovaný zápas skončil v poměru 3:0 a mohlo se tak do skyboxu.

Odpolední pozměněná sestava Lokomotivy začla bez rozcvičky trochu ospale, a tak pojala tento set jako zahřívací. Mladí hráči SVC se hned chopili příležitosti a poměrně nečekaně se ujali vedení v zápase. Po ostřejším projevu střídajícího Ivici mezi sety se ovšem šestice na place zmobilizovala a hostujícím hráčům nepovolila téměř nic. Nekompromisní bloky a tvrdý útok pustošily obranu SVC a diváci tak mohli sledovat poměrně jednoznačné představení Lokomotivy. Za nadšeného jásotu diváků nakonec kvalitní derby skončilo výhrou Lokomotivy 3:1.

V odpoledním utkání legend, které se hrálo v rakovnické hale se také představilo několik hráčů právě z Lokomotivy, v jednu chvíli hrála dokonce až na jediného hráče kompletní Lokosestava. Nádherné utkání plné krásných a někdy i komických zákroků nakonec těsně vyhrálo družstvo mladších 2:1.

Den plný volejbalu nakonec zakončila zábavu v místním DDM, kde se sešli všichni bývalí a současní hráči i jejich příznivci a fanoušci. Zábavu opět ovládla Lokomotiva, když zejména Radko, jindy nenápadný a tichý hráč v návalu euforky začal předvádět monstrózní věci. Nejprve s Karlicou předvedli užaslým divákům oblíbenou sestavu tai-či a posléze pokračovali v divokých tanečních kreacích na parketu, pódiu, stole, dokonce i na stromě :) Taneční vystoupení poté prokládali pěveckou a klavírní vložkou. V pozdních ranních hodinách a po hektolitrech greenstaru se pak účastníci party v poklidu rozešli, resp. rozplazili do svých domovů :)

Lokomotiva Rakovník - SVC Rakovník 3:0 (21,20,14), 3:1 (-17,17,15,17)

Sestava: I. Vračič, J. Polica, H. Kronica, M. Kop, J. Střelkovič, R. Lora, R. Krabič, A. Jakovlev, K. Mihajlovič

Ke článku je přiřazena fotogalerie

Facebook

Volejbal Rakovník | Plážový volejbal a beachvolejbal - Beachservice.cz | Volejbal Mohelnice | Beachvolejbalový klub PragueBeachTeam
Český volejbalový svaz | Těžký úraz a trvalé postižení - SOS Patrik